Parafia Zarzecze jest młoda, gdyż istnieje od 1964 roku. Powstała w wyniku budowy zbiornika wodnego "Jezioro żywieckie" na rzece Sole w Tresnej i przeniesienia parafii ze Starego Żywca do Zarzecza. Proboszczem naszej parafii jest ks. kanonik Stanisław Budziak.
W bieżącym roku szkolnym w naszej parafii praktykę duszpasterską odbywa dk. Kamil Piwowarczyk z parafii Katedralnej w Bielsku-Białej.
Odpusty parafialne przypadają na dni 1 listopada w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w czerwcu w uroczystość Świętego Antoniego.

Ogłoszenia z I Niedzieli Adwentu ogłoszenia parafialne » 1.12.2019

Serdecznie zapraszamy wszystkich, dzieci, młodzież, dorosłych, na modlitewne czuwanie z NMP w czasie codziennych Rorat od pon. do piątku o godz. 17.00, w sobotę o godz. 17.00, przez cały Adwent nie ma Mszy św. porannej, z wyjątkiem 1 piątku oraz sobót.

Ogłoszenia z XXXIII Niedzieli Zwykłej ogłoszenia parafialne » 17.11.2019 9 dniowa pielgrzymka do MEDIUGORIA 2020 9 dniowa pielgrzymka do MEDIUGORIA 2020

Nasza Parafia organizuje 9 dniową pielgrzymkę do MEDIUGORIA – miejsca objawień Matki Bożej, połączoną ze zwiedzaniem tamtejszych terenów i odpoczynkiem, termin od 17.IV (piątek) 2020 r. do 25.IV – włącznie (sobota), koszt 1390 zł, szczegóły w gablocie ogłoszeń /po lewej stronie/, na stronie internetowej oraz do pobrania w zakrystii w tradycyjnej formie, ilość miejsc – 46, można także zaprosić osoby spoza Parafii, zgłoszenia do końca listopada w zakrystii lub kancelarii w dniach i godzinach urzędowania, serdecznie i gorąco zapraszamy.

Jesienno-zimowe seanse filmowe w naszym kościele wydarzenia » 10.11.2019

Serdecznie zapraszamy na seanse filmowe w jesienno-zimowe wieczory do naszego kościoła w każdy II wtorek miesiąca do marca.
Pierwszy seans odbędzie się już w najbliższy wtorek 12 listopada po wieczornej Mszy (ok. godz. 18:30). Oglądać będziemy film "Gurgacz. Kapelan Wyklętych" - poświęcony tematyce wielkiego kapłana, który wspierał opieką duszpasterską żołnierzy niezłomnych, walczących o suwerenność naszej Ojczyzny. WSTĘP BEZPŁATNY!!!