Ogłoszenia z 3 III 2019 - VIII Niedziela Zwykła

1/- w naszej Parafii trwa 40- godz. nabożeństwo- adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00- 18.00, - o g. 17.20 – Nieszpory, zachęcamy wszystkich do modlitewnego trwania przed Panem Jezusem
2/-Od dziś do soboty trwa 52 Tydzień Modlitw o trzeźwość Narodu polskiego- jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzech wynikające z takiej postawy- także w naszej wspólnocie, - zachęcamy do przyrzeczeń abstynenckich w Księdze Trzeźwości/- na ołtarzu pod chórem/.
3/- w pon. 4.III.przypada święto Św. Kazimierza, królewicza.
4/- w tym tygodniu 6 III przypada Środa Popielcowa- wraz z całym Kościołem rozpoczynamy -okres wielkopostnej 40- dniowej pokuty, Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawione o g. 7.00,16.00, 18.00,składka w tym dniu na jałmużnę wielkopostną.
5/- na Msze św. o g. 16.00- zapraszamy dzieci komunijne z kl. III – wraz z Rodzicami, a na g.18.00 -młodzież z kl. VII i VIII- przygotowująca się do Bierzmowania –także z Rodzicami.
6/- Zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej- w piątki – o g.17.00- dla dzieci i młodzieży, - g. 17.30 –MSZA ŚW., O G.18.00 – Droga Krzyżowa dla dorosłych, w Wielkim Poście- w piątki nie ma Mszy porannej,
- poszczególne nabożeństwa będą prowadziły wspólnoty- dzieci, młodzieży, dorosłych,
- dzieci z klas młodszych będą dostawały obrazki z zadaniami do wypełnienia/ plus plansza/,
- wierny, który odprawi pobożnie Drogę Krzyżową- może uzyskać odpust- spełniając zwykłe warunki,
7/- nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniami pasyjnymi, które wygłosi Ks. Dk. Maciej- w każdą - niedzielę Wielkiego Postu o g. 17.00, po nim ucałowanie relikwii skały z Golgoty- ZAPRASZAMY.
8/- zachęcamy wszystkich do postu, uczynków miłosierdzia, konkretnych postanowień, abstynencji - pomocą do tego może być Zdrapka Wielkopostna dla całej Rodziny- zabrać po1 szt,.umieścić - w widocznym miejscu, np., na lodówce, odkrywać zadania i starać się je wypełnić/ na stoliku/.
9/-Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w naszej Parafii od 24- 27.III. – Ks. Jacek Waligóra.
10/- od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane Baranki i Paschaliki na stół wielkanocny, - po Mszy św. o g. 8.00- odbędzie się zmianka tajemnic różańcowych !!!
11/- zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej- jest nowy CHiT oraz OREMUS.