Ogłoszenia z 10.III. 2019 r.- I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1/- W minioną środę rozpoczęliśmy święty czas Wielkiego Postu- czas pokuty, nawrócenia, podejmowania postanowień i wyrzeczeń, głębszej modlitwy, które mają nas zbliżyć do Pana Boga, wykorzystajmy dobrze ten święty czas, m.in. wpisy do Księgi Trzeźwości,
2/- dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g. 17.00, Suplikacje, ucałowanie Krzyża, który - zawiera w sobie relikwie skały z Golgoty, wszystkich serdecznie zapraszamy.!!!
3/- w piątki Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży o g. 17. 00, następnie Msza św. o g. 17.30 , - po niej ok. g. 18.00- Droga Krzyżowa dla dorosłych.
4/- od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane pod chórem- baranki i paschaliki na stół wielkanocny - ofiara od 8 zł przeznaczona jest na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących osób w Parafii.
5/- pod chórem przez cały Wielki Post będzie wystawiona puszka, gdzie można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Pamiętajmy także o uczynkach miłosierdzia względem bliźnich.
6/- W przyszłą niedzielę w całej Polsce będziemy przeżywać Niedzielę – Ad Gentes – modlitwą i ofiarą do puszek chcemy wesprzeć polskich Misjonarzy – 2100 osób posługujących w 96 krajach, składka w przyszłą niedziele jest na potrzeby Parafii, Bóg zapłać za wszelkie ofiary!
7/- rozpoczęły się zapisy na pieszą pielgrzymkę z B.- B. Hałcnowa do Łagiewnik w dn. 30.IV- 3.V.2019 - szczegóły w gablocie ogłoszeń/ zapisy internetowe i osobiście/.
8/- w zakrystii można nabyć bilety do kina Janosik w Żywcu na wartościowy film pt. Kafarnaum- - seans w niedzielę 24.III o g. 14.00, cena biletu 8 zł,
9/- zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, III Oremus jest do odebrania w zakrystii, - czasopismo ChiT, zdrapka wielkopostna.
10/- serdecznie dziękujemy naszym braciom Strażakom oraz Emerytom za prace porządkowe przy naszej Parafii, także Rodzinom za sprzątanie Domu Bożego- liczymy na kontynuację !!! - wszystkim czyniącym dzieła miłosierdzia na co dzień wobec potrzebujących – niech dobry Bóg każdemu z osobna i wszystkim razem błogosławi.
11/- wszystkim życzymy szczęśliwego i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.