28 IV 2019 r. NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA - ŚWIĘTO CARITAS

1/-serdecznie zapraszamy na uroczyste nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o g. 15.00.
- w poniedziałek Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika - głównego Patrona Polski przeniesiona z Oktawy
2/- od środy rozpoczynamy NABOŻEŃSTWA MAJOWE, które będą odprawiane codziennie /pn-ndz/ o g. 17.45- po nim bezpośrednio Msza św./ nie będzie Mszy rannych z wyjątkiem 1 piątku i 1 soboty
- dzieci z młodszych klas SP po nabożeństwie będą otrzymywały puzzle z których powstanie obraz Matki Bożej
3/- w środę 1 V - Św. Józefa, rzemieślnika- patrona pracujących i poszukujących pracy.
4/- w czwartek 2 V - Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościołała, modlimy się za powołanych do służby w Kościele i o nowe powołania. Od g. 16.00-18.00- wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość Spowiedzi św. z okazji 1 piątku o g. 18.00 – Msza Św. dziękczynno-błagalna za naszych Strażaków i ich Rodziny oraz za Zmarłych druhów.
5/ w piątek 3 V -Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. z odnowieniem Ślubów Jasnogórskich w porządku niedzielnym - o g.8.00, 11.00, 18.00. Oddajemy wtedy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, od g.17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Spowiedź święta
- jest to zarazem Dzień Modlitw w intencji emigracji polskiej, w tym dniu nie obowiązuje post!
- przypominamy o wywieszeniu flag narodowych, maryjnych/ 2 maja święto flagi/,
- po Mszy św. o 18.00 – specjalne błogosławieństwo dla Maturzystów na czas egzaminów!
6/- w sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP- O g. 6.25- Różaniec pokutno-wynagradzający, o g. 7.00 Msza św. o Matce Bożej i dalsze modlitwy 1- sobotnie, po tej Mszy udamy się z posługą sakramentalną do naszych Chorych/ zamiast piątku/- prosimy o potwierdzenie obecności!,
7/- w tym dniu wspominamy Św. Floriana, męczennika, patrona Strażaków i ludzi ciężkiej pracy dziękujemy pewnej osobie za odnowienie figury Św. Floriana!
8/- w przyszłą 3 niedzielę wielkanocną – obchodzimy NIEDZIELĘ BIBLIJNĄ, po Mszy św. o g. 8.00- zmianka tajemnic Różańca św.
9/- we wtorek 30 IV - o g. 12.00 –Msza św. w Hałcnowie na rozpoczęcie pieszej pielgrzymki z Bielska-Białej do Sanktuarium Bożego Miłosierdzie w Łagiewnikach /zakończ. 3 V o g. 15.00 Koronką i Mszą św./.
10/- zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, jest nowy numer Dobrych Nowin i Oremusa.
11/- dziękujemy wszystkim darczyńcom za ofiary na nasz kościół z Wielkanocy 2695 zł oraz Rodzinom za posługę przy sprzątaniu kościoła, liczymy na kontynuację…..Szczęść Boże!