16 VI 2019 r. - UROCZYSTOŚĆ TRÓCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

1) Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, w niedziele o g. 17.45, w tygodniu po Mszach św.
2) W pon. 17. VI wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
3) W czwartek 20. VI Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało, Msze św. w naszym kościele będą o godz. 8.00, 10.00 i 18.00, po Mszy św. o g. 10.00 – wyruszy tradycyjna procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy, trasa procesji, jak co roku ulicami: Kard. Wyszyńskiego I ołtarz przy figurze Miłosierdzia Bożego (przygotowuje AK), II ołtarz przy ul. Beskidzkiej (P.Fijak), III ołtarz przy ul. Kościelnej (P. Dziedzic), IV ołtarz w kościele - z racji na remont drogi, niech liczny nasz udział w tej procesji będzie wyrazem naszej wiary w realną obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy Orkiestrę Zarzecką, Strażaków z OSP do baldachimu, chorągwi, obrazu Miłosierdzia Bożego, Magurzan, KGW w strojach regionalnych do feretronów, służbę liturgiczną, dzieci komunijne oraz do sypania kwiatów, także naszych Gości wakacyjnych. Strażaków prosimy o czuwanie nad porządkiem i bezpieczeństwem w czasie procesji, zabezp. dróg. Bardzo prosimy mieszkańców o udekorowanie domów na trasie procesji. O g. 17.30 – Nieszpory Eucharystyczne połączone z nabożeństwem ku czci NSP Jezusa.
4) W czasie oktawy Bożego Ciała (pt. 21.VI - czw. 27.VI) po Mszy wieczornej procesja, w niedzielę 23.VI po Mszy św. o g. 11.00, w piątek, pon. i środę nie ma Mszy porannych, prosimy aby przez całą Oktawę byli mężczyzni do niesienia baldachimu, dzieci do sypania kwiatów itd.
5) We wtorek 18.VI od godz. 17-18 Spowiedź dla dzieci młodzieży na zakończenie roku szkolnego
6) W środę 19.VI. zapraszamy na Msze św. dziękczynne za cały rok nauki, z prośbą o dobre, wartościowe, bezpieczne przeżycie wakacji- dla SP- o g. 8.00, dla Gimnazjalistów i starszej młodzieży o g. 18.00, zapraszamy nauczycieli, wychowawców, rodziców, pracowników szkoły. Prosimy rodziców, aby przypilnowali tej ważnej sprawy dotyczących ich dzieci!
7) W piątek 21.VI. na Mszy św. o g.18.00 – zakończenie całorocznej pracy formacyjnej dla wszystkich wspólnot i grup dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych- serdecznie zapraszamy.
8) W sobotę 22.VI Mszy św. wieczornej modlitwy do św. Rity, błogosławienie róż,
9) Zaproszenie mężczyzn na oblężenie Jasnej Góry 22. VI szczegóły w gablocie.