22 IX 2019 r - UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

1/- Dziś przeżywamy w naszej Parafii 16. Rocznicę poświęcenia (konsekracji) naszej świątyni – na chwałę Panu Bogu i ku pożytkowi duchowemu wszystkich wiernych. Miało to miejsce 20 IX 2003 roku. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich żyjących i zmarłych fundatorach, ofiarodawcach oraz budowniczych kościoła. Pamiętajmy o duchowej świątyni, którą my jesteśmy!
2/- Dziś zamiast nieszporów – zapraszamy na g. 17.30 na nabożeństwo ku czci św. Rity – patronki trudnych spraw w małżeństwach i rodzinach. Podczas nabożeństwa poświęcimy róże.
3/- Liturgiczne obchody tygodnia:
3.1/ - w poniedziałek 23 IX – wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, kapłana
3.2/- we wtorek 24 IX – święto Rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego św. Mikołaja w B-B
3.3/- w piątek – 27 IX – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana
3.4/- w sobotę 28 IX – wspomnienie św. Wacława, męczennika
3.5/- w niedzielę 29 IX – Świętych Archaniołów – Michała, Rafała i Gabriela.
4/- W sobotę – doroczna pielgrzymka małżeństw i rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Rozpoczęcie o godz. 10:00 Drogą Krzyżową od stacji „U Piłata”. Wyjazd pielgrzymów naszej Parafii z parkingu obok kościoła o godz. 7:30. Szczegóły w gablocie. Są jeszcze 2 wolne miejsca! Koszt: 30 zł. Zachęcamy także do udziału osoby, które mogą zajechać do Kalwarii własnymi samochodami.
5/- Spotkania grup i wspólnot dzieci i młodzieży wg wyznaczonego grafiku, zapraszamy nadal kandydatów!!!
6/- zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W zakrystii jest do odebrania OREMUS – na październik (wrześniowy nie dotarł).
7/- W zakrystii można nabyć Kalendarze Rolnicze w cenie 25 zł oraz bilety do kina Janosik w cenie 8 zł na przyszłą niedzielę 29 IX na godz. 14:30 na wartościowy film pt. „Czekając na Joey”
8/- W kinach w Bielsku-Białej możemy już obejrzeć historyczne filmy – „Piłsudski” oraz „Legiony”.
9/- Dziękujemy za ofiary z zeszłej niedzieli – na cele parafii – 2340 zł oraz katolickie Radio Anioł Beskidów – 455 zł. Dziękujemy za każdy dobry czyn względem bliźniego.
10/- serdecznie dziękujemy Rodzinom za sprzątanie Kościoła, liczymy na kontynuację
11/- wszystkim życzymy szczęśliwego i błogosławionego tygodnia – Szczęść Boże !!!