13 X 2019 r. - NIEDZIELA PAPIESKA - XXVIII Niedziela Zwykła - FATIMA

1/ Dziś po raz 19 – obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem „ Wstańcie,chodźmy”-składka - zbierana do puszek przed kościołem przeznaczona jest na fundusz stypendialny dla młodych.
2/ Zapraszamy wszystkich na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie – o g. 17.00-Różaniec - połączony z procesją/ przynosimy lampiony/ a następnie Msza św., o przygotowanie figury - MBożej i niesienie Jej- prosimy w tym miesiącu braci Strażaków z naszej OSP W Zarzeczu.
3/ Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych- codziennie o g. 17.15, niedziela- 17.30 - po nim bezpośrednio jest sprawowana Msza św./ nie ma w tym miesiącu Mszy św. porannej!!!/.
4/ Liturgiczne obchody tygodnia:
4.1/ We wtorek 15.X.- wsp. Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i dra Kościoła, - jest to zarazem Dzień Dziecka Utraconego /zaproszenie do B.- B.Kamienicy-g.15.00/
4.2/ W środę 16.X.- wsp. Św.Jadwigi Śląskiej/41. rocznica wyboru Papieża-Polaka na tron Piotrowy/,
4.3/ W czwartek 17.X.-wsp. Św.Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika.
4.4/ W piątek 18.X.- święto Św.Łukasza- Ewangelisty, Patrona Służby Zdrowia…modlimy się za nich.
5/ W sobotę 19.X.- 35. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki- modlimy się - o Jego rychłą kanonizację/Prymas Tysiąclecia- Stefan Wyszyński- niedługo beatyfikacja !!!/.
6/ Za tydzień przypada przedostatnia niedziela października- obchodzona w całym Kościele jako - Światowy Dzień Misyjny,który rozpoczyna Tydzień Misyjny- modlimy się w intencjach misyjnych - Kościoła,za Synod o Amazonii, składka przeznaczona na polskich Misjonarzy/ 1900 osób- 96 krajów/.
7/ We czwartek – po Mszy św. ok. g. 18.30- spotkanie Apostolstwa Rodzin im. Św. Jana Pawła II.
8/ Spotkania innych wspólnot wg wyznaczonego grafiku- serdecznie zapraszamy.
9/ W zakrystii- przed i po Mszach św. oraz w kancelarii parafialnej w godzinach dyżuru- przyjmowane - są wypominki roczne i listopadowe wg dotychczasowych zasad !!!/ piszmy czytelnie na kartkach/.
10/ Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, OREMUS z X – do odebrania,
11/ Za tydzień w niedzielę (20.X) młodzież będzie sprzedawała znicze przed kościołem podczas Mszy przedpołudniowych
12/ Dziękujemy Rodzinom za sprzątanie Kościoła- liczymy na kontynuację.
13/ Wszystkim życzymy szczęśliwego i błogosławionego tygodnia-Szczęść Boże!!!