3 XI 2019 r. - XXXI Niedziela Zwykła

1/ - po nabożeństwie eucharystycznym zapraszamy na zmiankę tajemnic różańcowych/ po Mszy o g.8. - dziś o g. 14.00 – Droga Krzyżowa w Oświęcimiu- Brzezince- szczegóły w gablocie – zapraszamy !!!
2/ - modlitwy za naszych Zmarłych – w każdą niedzielę listopada o 17.30 /zamiast nieszporów !!!/
- koronka do Bożego Miłosierdzia połączona z wypominkami listopadowymi,
- w tym tygodniu, kiedy możemy zyskiwać odpusty za tych co odeszli / do piątku 8.XI.- włącznie/,
- we wtorek, czwartek i sobotę o g. 17.30 – koronka do Boż. Miłos. połączona z wypominkami,
- zachęcamy do udziału w tej wspólnej modlitwie /większa moc i skuteczność !!!/.
3/ - przez cały listopad przyjmujemy na wypominki roczne i listopadowe – w zakrystii i kancelarii !!!
4/ - liturgiczne obchody tygodnia:
4.1/ - w pon. 4.XI.- wsp. Św. Karola Boromeusza, bpa – patrona wielu z nas, zapraszamy do modlitwy.
4.2/ - w 1 czwartek m-ca tj. 7.XI.- modlimy się w intencji wszystkich paserzy Kościoła…i prosimy - o nowe, liczne, święte powołania do służby w Kościele, także z naszej Parafii/ nie ma adoracji/.
4.3/ - w sobotę 9.XI.- święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest kościołem katedralnym Bpa Rzymu, czyli Papieża/ od IV wieku – 1600 lat/ oraz matką i głową wszystkich kościołów świata !!!
5/ - zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania /kl. 8 i 1 szk. średniej/ na comiesięczne spotkanie w piątek 8.XI. o godz. 18:00. Spotkanie odbędzie się w kościele
6/ - w przyszłą niedzielę- drugą listopada-10.XI.- modlimy się za wszystkie prześladowane Kościoła, - składka na Papieską organizację- Pomoc Kościołowi w Potrzebie – dla tych Kościołów- już dziś - dziękujemy za wszelkie ofiary na ten cel- szczególnie wspieramy w tym roku SUDAN.
7/ - jeszcze raz dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystośći odpustowej, - także za wsparcie wspólnoty młodzieżowej przez zakup zniczy przy kościele i na cmentarzu - /zostały jeszcze wkłady po 2,5 zł – na stoliku z gazetami – samoobsługa- liczymy na uczciwość/, - dziękujemy Rodzinom za sprzątanie Domu Bożego- liczymy na kontynuację.
8/ - zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej /GN- 6 zł/, Dobre Nowiny – gratis, - w zakrystii jest do odebrania nr listopadowy OREMUSA, Kalendarz Rolniczy, przy zakrystii – duży - wybór ściennych, kolorowych, kalendarzy o tematyce religijnej na przyszły 2020 rok.
8/ - wszystkim życzymy szczęśliwego i błogosławionego tygodnia – Szczęść Boże!!!