OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XIII Niedziela zw. – 02.07.2023r.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE  - XIII Niedziela zw. – 02.07.2023r.

1/ Dziś po sumie -  od godz. 12.00   do  Mszy Świętej  wieczornej  kościół  będzie  otwarty. Zapraszamy  do  osobistej  modlitwy  i  skorzystania  z  GODZINY   ŁASKI.

2/ Dziś  ofiary  zbierane  na  tacę  w  czasie  Mszy Świętych są przeznaczone  na  potrzeby  diecezji  i  Sądu  Biskupiego.

3/  Kalędarz  liturgiczny:

w  poniedziałek -  święto  Św. Tomasza  - Apostoła

w  czwartek  -  wspomnienie  bł. Marii  Teresy  Ledóchowskiej ,  dziewicy

w   sobotę  -  wspomnienie   św.  Jana  z  Dukli  -  kapłana

4/  W  tym  tygodniu  przypadają:   pierwszy  czwartek  i  pierwszy  piątek  miesiąca.  W  czwartek  polecamy  w  modlitwie  intencję  powołań  do  posługi  kapłańskiej,   misyjnej,   katechetycznej  i  życia  konsekrowanego,  a  w  piątek  czcimy  Najświętsze  Serce  Pana  Jezusa,  wynagradzając  Mu  za  grzechy.

5/  W  czwartek,  od  godz. 17.00  do  18.00  -  GODZINA   ŚWIĘTA  - w  int. powołaniowych. Możliwość  skorzystania   z  Sakramentu  Pokuty.

6/  W  piątek  Msza  Święta  rano o  7.00.   Od  godz. 8.00  odwiedziny  chorych  i  starszych  Parafian.  Można  zgłaszać  nowe  osoby  do  odwiedzin.   Zapisy  w  zakrystii  po  Mszach  Świętych  lub  w  kancelarii.  Od  godz.  17.00  Adoracja  Najświętszego  Sakramentu  i  Spowiedź  święta.

7/  Msze Święte   w    tygodniu-

- w poniedziałek. środę i piątek – o g. 7.00- rano        ;        wtorek, czwartek i  sobota  - o g. 18.00.

8/- kancelaria parafialna  w okresie wakacyjnym czynna -    we   wtorki   i   czwartki –   po Mszy św. wieczornej, tj. od  18.30 – 19.30.   W  piątki  nie ma dyżuru kancelaryjnego. W  sprawach  nagłych i  wyjątkowych kontakt  z  księdzem  po  Mszy  Świętej  w  zakrystii kościoła.

9/   Spowiedź  święta  codziennie  15  min.  przed   Mszą  Świętą

10/    Zachęcamy  wszystkich  Wiernych   do  codziennej  modlitwy  w  LIPCU   Litanią  do  Najdroższej  Krwi  Chrystusa  ofiarowanej  w  obronie  życia  Dzieci  Poczętych, a  nienarodzonych.   Tekst  Litanii  jest  w  naszych   modlitewnikach  i   w  Internecie (You  Tube)

10/   Serdecznie  witamy  w  naszej  wspólnocie  parafialnej  Oazę  Nowego  Życia -  w  lipcu  będą  dwa  turnusy,   po   dwa  tygodnie.

10/ - zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej – GOŚĆ  NIEDZIELNY,  NIEDZIELA

12/- starajmy się czynnie i aktywnie czas wakacji i urlopów- wszystkim Gościom, Parafianom   I   Internautom- życzymy błogosławionego, pogodnego, zdrowego, bezpiecznego tygodnia.                                                                                                                                       Szczęść  Boże.

opublikował: Ksiądz Proboszcz 30.06.2023 22:15