OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XIV Niedziela zw. – 09.07.2023r.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE  - XIV Niedziela zw. – 09.07.2023r.

1/ Dziś po sumie -  od godz. 12.00   do  Mszy Świętej  wieczornej  kościół  będzie  otwarty. Zapraszamy  do  osobistej  modlitwy  i  skorzystania  z  GODZINY   ŁASKI.

2/  Ofiary  zbierane  na  tacę  w  przyszłą  niedzielę  są przeznaczone  na  Seminarium   Duchowne

3/  Kalędarz  liturgiczny:

we  wtorek  -  11 lipca – święto św. Benedykta, opata, patrona  Europy

w  środę – 12  lipca – wspomnienie  św. Brunona Bonifacego  z Kwerfurtu,  bpa  i  męczennika

w  czwartek  -  13  lipca -  wspomnienie   Świętych  Pustelników  Andrzeja  Świerada  i  Benedykta  oraz  kolejne

NABOŻEŃSTWO    FATIMSKIE :  -  Dziś  KANCELARIA  PARAFIALNA  -  NIECZYNNA

17.30  -  Różaniec  Fatimski  -   prowadzi   Koło  Gospodyń  Wiejskich

18.00  - Msza  Święta     18.50 -   Procesja  Fatimska

w   sobotę  -  wspomnienie   św.  Bonawentury  - bpa  i  dra  Kościoła

7/  Msze św. w tygodniu-

- w poniedziałek. środę i piątek – o g. 7.00 ;         wtorek, czwartek i  sobot- o g. 18.00.

9/   Spowiedź  święta  codziennie  15  min.  przed   Mszą  Świętą

10/    Zachęcamy  wszystkich  Wiernych   do  codziennej  modlitwy  w  LIPCU   Litanią  do  Najdroższej  Krwi  Chrystusa  ofiarowanej  w  obronie  życia  Dzieci  Poczętych, a  nienarodzonych.   Tekst  Litanii  jest  w  naszych   modlitewnikach  i   w  Internecie (You  Tube). Zachęcamy  również  do  codziennego  zawierzania  siebie  i  innych  ludzi   Krwi  Chrystusa . Jak  było  mówione  tydzień  temu -  tekst  tej  modlitwy  możemy  zabrać  ze  stolika  pod  chórem  do  domu. Niech  modlą  się  Wszyscy  dorośli,  młodzież  i  dzieci.

11/ - zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej – GOŚĆ  NIEDZIELNY,  NIEDZIELA .

W  GOŚCIU  i  w  NIEDZIELI -  zachęcamy  do przeczytania  bardzo  ważnych  artykułów  o  zbrodni  dokonanej  na  Polakach  na  Wołuniu 80  lat  temu  przez  ukraińskich  Banderowców.

12/ Wyniki  konkursu  na   najaktywniejszego  Ministranta  i  Lektora  -  czerwca :

I  miejsce  zajął  Wiktor   Kohut  -  kl.  III (  265 pkt. );    II   miejsce  zajął  Andrzej  Pasierbek  -  szkoła  średnia  ( 210 pkt. );   III  miejsce  zajął   Dominik  Wandzel  -  kl. III  ( 170  pkt. );  IV  miejsce  zajął  Szymon  Wandzel  -  kl. III  ( 165  pkt. ) ;  V  miejsce  zajął  Michał  Kilka -  kl. VIII    ( 145 pkt. );  VI  miejsce  zajął  Kacper   Podkówka  -  kl. III  ( 115  pkt. ).  Wyniki  pozostałych  osób  na  ministranckiej  tablicy  ogłoszeń  w  zakrystii.

12/- starajmy się czynnie i aktywnie czas wakacji i urlopów- wszystkim Gościom, Parafianom   I   Internautom- życzymy błogosławionego, pogodnego, zdrowego, bezpiecznego tygodnia.                                                                                                                                       Szczęść  Boże.

opublikował: Ksiądz Proboszcz 08.07.2023 17:38