OGŁOSZENIA PARAFIALNE - XV Niedziela zw. – 16.07.2023r.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE  - XV Niedziela zw. – 16.07.2023r.

1/ Dziś po sumie -  od godz. 12.00   do  Mszy Świętej  wieczornej  kościół  będzie  otwarty. Zapraszamy  do  osobistej  modlitwy  i  skorzystania  z  GODZINY   ŁASKI.

2/  Ofiary  zbierane  dziś  w  czasie  Mszy  Świętych  są przeznaczone  na  Seminarium   Duchowne

3/  Kalędarz  liturgiczny:

-  W  tym  tygodniu  przypada  trzeci  piątek  miesiąca.  Tego  dnia  oddajemy szczególną  cześć  Bożemu  Miłosierdziu.  Po  Mszy  Świętej  wystawienie  Najświętszego  Sakramentu  i  Litania  do  Miłosierdzia  Bożego    -   W   sobotę  -  przypada  święto  Świętej  Marii  Magdaleny

4/ Dziś,  na  każdej  Mszy  Świętej  głosi  homilie  Ksiądz  Kamil  Kuchejda – diecezjalny  Duszpasterz  młodzieży,  który  również  prowadzi  w  szkole, w  naszej  parafii  drugi  turnus  rekolekcji  oazowych.  Naszą  modlitwą  wyraźmy  wdzięczność  Księdzu  Kamilowi  za  głoszone  Słowo  Boże -  BÓG  ZAPŁAĆ !!!

5/  Msze św. w tygodniu- - w poniedziałek. środę i piątek – o g. 7.00 ; wtorek, czwartek i  sobot- o g. 18.00.  6/ Spowiedź  święta  codziennie  15  min.  przed   Mszą  Świętą.

7/    Zachęcamy  wszystkich  Wiernych   do  codziennej  modlitwy  w  LIPCU   Litanią  do  Najdroższej  Krwi  Chrystusa  ofiarowanej  w  obronie  życia  Dzieci  Poczętych, a  nienarodzonych.   Tekst  Litanii  jest  w  naszych   modlitewnikach  i   w  Internecie (You  Tube). Zachęcamy  również  do  codziennego  zawierzania  siebie  i  innych  ludzi   Krwi  Chrystusa .  Tekst  tej  modlitwy  możemy  zabrać  ze  stolika  pod  chórem  do domu. Niech  modlą  się  dorośli, młodzież  i  dzieci.

8/   Naszymi  modlitwami  wspieramy  Światowe  Dni  Młodzieży ,  które  niebawem  rozpoczną   się  w  Lizbonie. Będą  trwały  od  1  do  6  sierpnia.  Modlimy  się  za  młodzież  o  wielką  wiarę,  nadzieję  i  miłość  dla  nich,  o  Dary  Ducha  Świętego  i  Owoce, o obronę  przez  nich  krzyża  Chrystusowego  w  Europie  i  na  świecie,  za  Papieża  Franciszka  i  za  cały  Kościół.  Mottem  przewodnim  tegorocznych  Światowych  Dni Młodzieży  są  słowa  : „  Maryja  wstała  i  poszła  z pośpiechem „  z  Ewangelii  wg. Św. Łukasza.

9/  Trwają  cały  czas  zapisy  na  czterodniową  pielgrzymkę   po  Mazurach  -  w  biurze  Koła  Emerytów  w  budynku  Straży  oraz  po  Mszach  Świętych  w  zakrystii  dziś i  w  tygodniu,  czy  też  w  kancelarii  parafialnej -  podać  imię  i  nazwisko,  adres   zamieszkania  i  pesel.  Pełna  wpłata  za  całość  wynosi  1150  zł.

10/  Przypominamy  o  trwających  zapisach  na  Pielgrzymkę  Pieszą  na  Jasną  Górę  z  naszej  diecezji.  Szczegółowe  informacje  na  tablicy  ogłoszeń  przed  naszym  kościołem.

11/ - Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej – GOŚĆ  NIEDZIELNY,  NIEDZIELA .

12/-  Wszystkim Gościom, Parafianom  - życzymy błogosławionego, pogodnego, zdrowego, bezpiecznego tygodnia.                                                                                                                                       Szczęść  Boże.

opublikował: Ksiądz Proboszcz 14.07.2023 18:53